PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=882}

Przerwana lekcja muzyki

Girl, Interrupted
7,9 248 896
ocen
7,9 10 1 248896
6,9 20
ocen krytyków
Przerwana lekcja muzyki
powrót do forum filmu Przerwana lekcja muzyki

girl,

ocenił(a) film na 8

Największym atutem tego filmu z pewnością jest aktorstwo - szczególnie Winona Ryder i Angelina Jolie (dobrze, że dostała Oscara, dobra z niej aktorka). Oprócz tego historia/film same w sobie są ciekawe. "Lot nad kukułczym gniazdem 2"? Może.
Myślę, że warto obejrzeć sobie ten film. Nawet niejeden raz - ja akurat sobie nagrałam z HBO i dobrze.
Plus kolejny przejaw geniuszu zajmujących się tłumaczeniem tytułów - jak zrobić z "Girl, interrupted" "przerwaną lekcję muzyki". Gratuluję fantazji.

ocenił(a) film na 10
Nostromo

tytuł
Tytuł "przerwana lekcja muzyki" to, tego co wiem, nie wyjątkowo nieudolne tłumaczenie oryginalnego "Girl, interrupted", ale tytuł ksiażki na podstawie któej powstał film :) pozdrawiam

Nostromo

"Girl, interrupted at her music" to angielska nazwa obrazu Vermeera, który to obraz w Polsce znamy jako "Przerwana lekcja muzyki". W filmie on się nie pojawia ale zdaje się, że w książce jedna z bohaterek opowiada o ogromnym wrażeniu jakie na niej zrobił. Tak więc tłumaczenie jest idealne a Twoje protesty całkowicie niezasadne :)

ocenił(a) film na 10
Nostromo

film sam w sobie jest swietny. ten klimacik... i to ukazanie szpitala psychiatrycznego w ktorym to dopiero mozna zwariowac. dobor aktorow moim zdaniem bardzo dobry, agelina jest swietna, a winona jeszcze lepsza:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones